Dětství/Dospívání.

18. srpna 2014 v 16:01 | Lucie* |  Topics
Ahoj !
Po dlouhé době zase já a tentokrát s pondělním článkem. Dlouho jsem přemýšlela o čem psát a mám to, tak bez dalších zbytečných keců jdeme na to !
-

Dětství
Jak začít? Nejprve zkusím zapůsobit odbornou větou nebo aspoň tak moc, jak může být wikipedie odborná. Někdo jí uznává, někdo ne. Já osobně si myslím, že je dobré jí použít jako vzor, ale nikdy jako jediný zdroj. whatever k článku..
Wikipedie říká, že dětství charakterizuje vývojovou etapu lidského jedince od narození po dospělost.( Ctrl+C -> Ctrl+V = splněno ✔️) Ale kdy člověk opravdu dosáhne dospělosti ? Je to opravdu, když dosáhneme 18(21)-ti let nebo snad ne ? Je přece možné mít duši dítěte, ale tělo čtyřicátníka, no ne ? Přece i dospělí lidé se musí umět bavit, na chvíli vypnout a užívat si jako malé dítě, musí mít trochu své dětskosti.
Dětství je něco, co jsme každý zažil. Z velké části se na našem dětství podílí naši rodiče, učí nás první kroky, první slova, vychovávají nás, ukazují nám jak se chovat k druhým, ale někdy to tak není. Né každý má to štěstí(uvědomuju si to) a má milující, funkční rodinu nebo aspoň v rámci možností.
Jednou mi táta řekl, ať si dětsví držím tak dlouho, jak můžu. Že je to nejlepší období života. V tu dobu jsem si myslela sví, ale teď když se ohlédnu zpátky, měl pravdu a já dělám, co můžu, abych o své dětství nepřišla nebo aspoň, abych si alespoň malinko z něj nechala.
Myslím, že v dnešní době se každý snaží dospět, až příliš rychle. I já jsem byla ta malá holka, která chtěla dospět. Koukala jsem se na americké filmy a říkala si, jak úžasné to musí být, jaké to je být teenagerem. Nikdo vám, ale neřekne, že to nikdy nebude takové, jako ukazují na obrazovkách televize.
Ráda bych se vrátila do mateřské školky, beztarostně si hrála a pokaždé, kdybych něco provedla, byla bych omluvena: přece je ještě malá, aby nesla zodpovědnost a to je co se dospíváním mění, přibyde nám zodpovědnost.
Jen se snažím říct, že v dnešní době je vše uspěchané. Dnešní děti si skoro nedokáží hrát s hračkami, protože jsou pohlceni světem naší moderní technologie.

"Kdo nikdy nebyl dítětem, nemůže se stát dospělým." - Charles Spencer Chaplin

Check out my account ♡ | via Tumblr


Classycgal
Untitled
Aww
Peter Pan..grew up
Check out my account ♡ | via Tumblr
🎡
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M` M` | Web | 18. srpna 2014 v 16:39 | Reagovat

Wikipedii nepoužívám, našla jsem v ní už několik chyb :D jinak, skvěle napsaný článek :) super myšlenka ;)taky ráda vzpomínám na dětství, na všechny ty zážitky ;)

2 Tereza. Tereza. | Web | 18. srpna 2014 v 18:32 | Reagovat

Nemám ani 16,17  natož potom 18,takže bych řekla,že pořád jsem dítětem.
Příjde mně,že dřív jsme si to dětství užívali mnohem víc,protože narozdíl od dnešnich tří letých dětí jsme nedrželi v rukách tablety a nehráli jsme hry online,radši jsme hráli hry venku s kamarádkama. Když vidím ty děti,kteří drží v ruce tablet nebo něco takovýho,nechápu,že jim to rodiče takhle dávají,radši bych je poslala ven.
Přesně tak,v dnešní době chce každy dospět,stačí se podívat na youtube a uvidíš spoustu jedenácti-dvanácti letých holek,který mají kosmetiky víc,než ostatní holky třeba právě v sedmnácti letech. Je to sice na rodičích,ale já si myslím,že je to škoda,když si neužívají toho,že nemusí skoro nic řešit.
Celkově bych řekla,že dnešní děti si to dětství nedokážou pořádně užít,vlastně možná tak na počítačích a myslím si,že toho potom budou litovat.
Ale abych se přiznala,vím,že některý holky,který mají blog a je jim teprve 12, jsou i fakt takový vyspělý a nebo tak aspoň píšou a jejich články se dají aspoň číst a samotná čtu hodně takových blogů a přiznám se,baví mě.
Je to ale jen můj názor. A taky bych se ráda vrátila do školky,kde to bylo bezstarostný a jen jsem si hrála s panenkama:).

Btw. Když si to tak čtu,příjde mně,že to strašně obkecávám,je to zbytečně dlouhý a taky,že píšu hrozný blbosti,achjo :D :). Snad se za to nezlobíš.

3 Hannah Hannah | E-mail | Web | 19. srpna 2014 v 20:39 | Reagovat

já když slyším někoho říkat, že by se nejraději vrátil do dětství tak mu říkám "Jo, a pamatuješ si, jak jsme v dětství chtěli být dospělí? To byla ale blbost, co?" Jo jo, to byli krááásné časy :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama