Fall In Love - 1.díl

4. března 2014 v 18:10 | Lucinda° |  Fall In Love
NEČTEŠ !? NEKOMENTUJ!


Vešel jsem do malé kavárny v centru města. Pomalu jsem se rozhlédl a spatřil jsem ji. Jako obvykle seděla v jídelním boxu číslo 5, ponořená do svého světa, do světa knih. Posadil jsem se naproti ní, zavřela knihu, která byla před ní a uklidila ji do své tašky. "Ahoj" pozdravila mě a usmála se.


"Ahoj" pousmál jsem se.
Chvíli mlčela, i já mlčel. Bylo to nezvyklé, vždycky jsme si měli co říct.
Na konci střední školy se naše cesty rozešli. Anoo, oba jsme se odstěhovali do New Yorku nebo tak říkajíc do 'velkého jablka', ale nebylo to stejné. Carrie studuje žurnalistiku a já se rozhodl vystudovat architekturu, školy jsou od sebe přes půlku New Yorku a my dva už si nejsme tak blízcí jako jsme bývali.
"Co to dnes bude ?" ozval se vysoký hlásek, který jsem dokázal rozpoznat na míle daleko. Byla to Jessie, servírka místí kavárny a má obdivovatelka. Snaží se tak moc upoutat mojí pozornost, až mi jí je líto. Snaží se už od té doby, co jsme tu s Carrie byli poprvé před třemi lety. Jessie je malá brunetka s oříškově hnědýma očima, mladá, zdvořilá, až moc nevinná na to, abych jí ublížil.
"Jako vždycky." usmál jsem se a ona se začervenala a úsměv mi oplatila. Zanedlouho k nám kráčela s naší objednávkou. Obyčejná černá káva pro mě a a trojbarevné latté s nadýchanou pěnou pro Carrie.
"Trápíš jí." prohodila Car, když Jessie odešla splnit další objdenávku.
"Ona trápí sebe !" hájil jsem se.

Natáhla se pro své latté a rukáv jejího trika se odhrnul. Zahlédl jsem malé modřinky na jejím zápěstí. Zpozorlnil jsem, vzpřímil jsem se a zaostřil jsem na to malé místo na jejím zápěstí. Odkud se vzaly ? Přísahal bych, že ještě včera tam nebyly. Udělal jí to on, udělál jí to její přítel ? Vždy se mi na něm něco nezdálo. Zíral jsem na to malé místečko dost dlouho, aby si toho Carrie všimla. Rychle sebou škubla, začla panikařit, ruku schovala pod stůl a přitom se jí odhrnul i druhý rukáv. Měla tam úplně ty stejné modřinky jako na druhé ruce. Netrvďte mi, že je to 'náhoda'.
"Jak si k nim přišla ?" kývl jsem směrem k její ruce. Podívala se na svou ruku a trochu zaváhala.
"Ani ti nevím." mávla rukou do vzduchu a nervózně se zasmála.
"Řekla by jsi mi, kdyby se něco dělo, že jo ?"
"Samozřejmě."
Podíval jsem se jí zpířma do očí, ale ona pohledem uhla. Začala si nervózně balit věci. Usrkla trochu svého latté a vystřelila z jídelního boxu na nohy, taky jsem vstal.
"Vzpomněla jsem si, že ještě něco mám." vypustila ze sebe. Přešlapovala na místě s hlavou zklopenou. Poznám, kdy lže. Jako malý jsme spolu vymýšleli různé výmluvy, různé lži. Viděl jsem jí lhát už mnohokrát a vím jak se chová, když lže a tohle bylo přesně to chování. Přešlapování na místě a zklopený pohled - jak průhledné, no ne ?
"Proč ? Kam ? Car, co se dějě ?" nechápal jsem.
"Už musím, promiň." rychle mě obejmula a už doslova utíkala pryč.
"Zavolám ti !" ještě krátce za sebou křikla a už byla pryč. Zvonek u dveří kávárny zacinkal a já nechápal, co se vlastně děje.
Dopil jsem si svou kávu. Seděl jsem nehybně na stejném místě jako předtím, v jídelním boxu číslo 5.
Lidé v kavárně se měnili, odcházeli a zase přicházeli. Starší paní pospíchající do své práce, aby uživila děti, které na ní doma čekaly. Tatínek kupující své malé dceři horké kakao - malé děvče nedočkavě poskakuje, z otce srší láska, kterou k ní chová. Mladý pár zasedá k jednomu ze stolu kavárny. Vypadají šťastně, pomyslím si.
Ani nevím jestli jsem někdy byl šťastný. Co je to štěstí, co je to láska ?
Objednal jsem si ještě jednu kávu a k tomu koblihu. Kobliha ve tvaru kruhu, nebo donut jestli chcete, byla s čokoládovou polevou, na mě moc sladká. Káva byla horká, pára rychle utíkala nad hrnečkem stejně jako život. Uteče ani si toho nevšimnete.
"Už zavíráme." poklepala mi na rameno Jessie. Doslova jsem ztratil pojem o čase. Moje myšlenky byly jinde.
"Jo, promiň. Už jdu." prohodil jsem. Hodil jsem na sebe bundu a už jsem odcházel. Jess za mnou zamknula dveře kavárny a já se rozhlédl po ulici, byla už tma. Na New Yorku je nádherné, že v noci svítí. Všechny ty světla kolem, domy, pouliční lampy, billboardy, neonové nápisy klubů - líbilo se mi to. Jedna z věcí, kterou jsem na New Yorku měl rád.

Melodické zvonění mého mobilu se rozléhalo po celém mém bytě. Nemohl jsem ho najít, jak překvapivé. Přeházel jsem polštáře na sedačce, nic... zaběhl jsem do kuchyně, nic.. Až po dlouhé době jsem telefon našel. Byl v práve kapse bundy, která byla přehozená přes postel v mé ložnici. Pořád vyzváněl. Podíval jsem se na displej, kdo volá. Byla to Car.
"Johne ?"
"Car ?"
"Promiň, že jsem tak utekla. Já jen..."
"Ty co ?" naléhal jsem.
"Měla jsem pohovor do nové práce, kterou mi nabídli" odpověděla klidně.
"To je skvělé" usmál jsem se, ale bylo mi jasné, že můj úsměv nemohla vidět. Jen mě trochu znepokojovalo, proč mi o tom neřekla. Odkdy jsem si přestali všechno říkat ? Kdy se to změnilo ?
"Ta práce je v Londýně, Johne." klesla.
"Aha."
Zaplavila mě vlna emocí. Úzkost, vztek, strach, ale na druhou stranu radost. Přál jsem jí to, vždy o tom snila, ale myšlenka, že ona se odstěhuje do Londýna a já zůstanu v New Yorku, že moje nejlepší kamarádka bude tak daleko, mě děsila.
"Už budu muset jít." řekla, ale z telefonu jsem uslyšel křik: "Komu voláš ?!" ozvala se jen rána, telefon padal k zemi a už se jen ozývalo pí pí píp...
"Háloo ! Car ?! Kdo to je ? Děje se něco ?!" křičel jsem, ale už mě nemohla slyšet.

___________________________________________
1) Tak co říkáte na první díl ? Líbil se?
2) Nějaké rady, něco co by jste změnili ?
3) Jak myslíš, že přišla k mondřinkám ?
4) Jak myslíš, že to bude pokračovat ?
5) Budeš číst tuhle povídku ?
6) Napiš nám něco.

- Lucinda°
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PauliNe PauliNe | Web | 4. března 2014 v 19:16 | Reagovat

Naprosto boží! :O

2 stale-in stale-in | Web | 5. března 2014 v 10:39 | Reagovat

Skvělé, teším se na další díl, asi není co vytknou píšeš velmi zajímavě :)

3 Monii. Monii. | Web | 5. března 2014 v 14:58 | Reagovat

Je to úžasný! Máš talent.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama